Nejsušší země světa bude brzo bez vody
Podle předpovědí bude do roku 2020 Jemen první zemí světa, která vyčerpá zásoby podzemní vody. Země zařazená mezi nejchudší státy v oblasti Středního východu má už nyní se suchem značné potíže, napsal server Green Prophet.
Horoskopy vědmy Emmy
Zdá se, že až příliš často zapomínáte, že se vám vrací jen to, co do vesmíru sami vyšlete. Osvěžte si paměť a jednejte fér, v souladu se svým svědomím. Je to dobrá mezilidská investice. Nebudete litovat..
Když už třídíte, tak třiďte správně
Každý dnes už ví, co znamená třídění odpadů. Stále se ale objevují nejasnosti s tím, zda sešlapávat plastové lahve, jestli vymývat kelímky od jogurtů a jestli patří starý talíř do skla. Sešlapávat, vymývat, nepatří. Podívejte se s námi na pár tipů, proč a jak třídit odpady lépe.
Spalničky – nová zbraň proti rakovině?
Očkování proti spalničkám je v ekonomicky rozvinuté části světa rozšířené a v Severní Americe a Evropě se podařilo toto virové onemocnění v podstatě vymýtit. Virus spalniček však zůstává ve středu zájmu týmů výzkumníků.
Šéf Farmy v jeskyni převezme v Petrohradu prestižní evropskou cenu
Už za několik dní, konkrétně 17. dubna, má v Petrohradu převzít jednu z nejprestižnějších mezinárodních uměleckých cen – Evropskou cenu nové divadelní reality - Viliam Dočolomanský, umělecký šéf věhlasného souboru Farma v jeskyni.
Reef jsou zpět! Reef are back!
Reef are back! Křičela světová média o věhlasné britské kapele Reef a jejím návratu. A teď, po více než jedenácti letech, ji uvádí jeden z nejoblíbenějších festivalů u nás - JamRock 2011!
Obrana proti stresu existuje. Stačí ji využít
Stres ve smyslu poplachové reakce složené z řady biochemických pochodů v organismu dokáže nejen vybičovat k výkonu, ale může také škodit. I srdci.
Masáž srdce je při první pomoci důležitější než umělé dýchání
Každý z nás má v povědomí zaznamenáno, že když najde na ulici nehybného člověka, který nedýchá a jemuž netluče mu srdce, je třeba zahájit oživování.
Opravdu víte, jak vám tikají biologické hodiny?
Naše tělo, podobně jako těla zvířat, má své vnitřní hodiny, které určují, kdy se co v těle děje, a hlavně řídí fázi spánku a bdění. Jejich narušení může vést záhy k nemocem. Podívejme se tedy biorytmům "na zoubek".
Vyhození na ulici: cesta k samostatnosti? II. část
Pokud je dítě, které bere drogy, opravdu vyhozené z domu, jsou možné v zásadě dvě varianty. Ta první je optimističtější – dítě je v takovém šoku (posilování negativní motivace k pozitivní změně), že se opravdu rozhodne problém řešit a půjde odvykat, při druhé naopak propadne drogám ještě více a stane se součástí nějaké drogové komunity.
Sloni a lidé – dříve spojenci, dnes nepřátelé na život a na smrt
V době sklizně se v himalájském podhůří Indie každou noc rozhoří boj o přežití. Proti sobě stojí nesmiřitelní protivníci, kteří jsou spjati generacemi společného soužití. Touha přežít stála podle serveru The Miami Herald jen loni 650 životů.
Kde se to nejvíc třese? Místa nejvíc ohrožená zemětřesením
Dejte dohromady záznamy o zemětřeseních z celého světa za dobu 4000 let a ukažte, ve kterých oblastech exponovaných riziku žije nejvíc lidí. Přesně tento postup na vytvoření interaktivní mapy míst ohrožených zemskými otřesy dodržel tým geografa Benjamina Henniga z univerzity v anglickém Sheffieldu.
Horoskopy vědmy Emmy
Jestliže vám nějaká nabídka nevyhovuje, klidně svůj názor sdělte. Ne, že se „necháte ukecat“! Nejste-li zbaveni svéprávnosti, pak když se vám něco nehodí, tak se vám to zkrátka nehodí. A basta..
Motokáry budoucnosti jsou tiché a bez emisí
Žádný hluk, žádný benzín a žádné emise – nová generace motokár je šampionem ohledně své stopy na životním prostředí, píše deník Guardian.
Co se starými pneumatikami? V USA je melou do asfaltu
V El Doradu nekončí staré pneumatiky na skládkách, bylo pro ně nalezeno několik zajímavých využití: materiál z nich se dá například používat do pogumovaného asfaltu na silnicích. O nakládání s pneumatikami informoval server The Sacramento Bee.