Deset důvodů, proč se začít léčit se závislostí
Jakkoliv by si okolí přálo, aby se závislý člověk odpoutal od své drogy, krok k tomu, aby vyhledal léčbu a začal žít znovu a lépe, je jen a pouze na něm. Čím ho motivovat, aby překonal nástrahy odvykání?
Nevolnost, oteklé nohy nebo problémy se spánkem? Při dlouhém cestování zkuste bylinky
Období letních dovolených se nezadržitelně blíží. S dlouhým cestováním do vysněné destinace se však mohou pojit i nepříjemné problémy. Někdo se potýká s nevolnostmi během letu nebo dlouhé jízdy autem, jiného zase trápí oteklé nohy. Jak si mohou pasažéři i řidiči při dlouhé cestě ulevit díky přírodním pomocníkům, vám poradíme v tomto článku.
Cestovní lékárnička na míru. Myslete včas na léky na předpis, ty nahradíte nejhůř
Nic nezničí vysněnou dovolenou tak účinně, jako zdravotní potíže. Buďte na ně připraveni a před cestou si dobře připravte cestovní lékárničku. Když je správně vybavená, může se stát dovolenkovým pokladem. Před náročnější cestou mimo civilizaci počítejte s návštěvou praktického lékaře. Můžete potřebovat léky, které jsou dostupné jen na recept, upozorňuje předseda Sdružení praktických lékařů MUDr. Petr Šonka. Platí to například o antibioticích, antibiotických mastech i některých lécích na spaní.
Kontrola dětských hřišť neprokázala zásadní pochybení
Česká obchodní inspekce uskutečnila v průběhu roku 2017 kontrolu 170 zařízení dětských hřišť a ve 28 případech zjistila porušení právních předpisů. U většiny z nich se nejednalo o zásadní poškození a provozovatelé ve stanovené lhůtě zjednali nápravu.
Na vysvědčeních letošní absolventi poprvé najdou zkratku EQF. Oč jde?
Absolventská vysvědčení, výuční listy a diplomy z konzervatoří a vyšších odborných škol mají letos poprvé uvedenou úroveň Evropského rámce kvalifikací. Zkratka EQF a číslice 1 až 8 poukazují na úroveň vzdělání absolventa. Některé školy nové tiskopisy již nakoupily a použily vloni. Pro většinu učitelů, žáků a rodičů je to novinka.
Kunětická hora na unikátních historických snímcích
Sto let od vzniku Československa, čtvrt století let od obnovení návštěvnického provozu hradu. Obě výročí připomíná od soboty 16. června plenérová výstava unikátních historických snímků Kunětické hory v hradním areálu s názvem Taková byla...
Tříhvězdičkový hotel, nebo „nafukovací matraci se snídaní“?
Hledáte-li dovolenkové ubytování, často narazíte vedle nabídek hotelů i na nadšené amatéry. Někdo pronajímá přes inzerát chalupu, někdo nabízí na víkend byt v centru města. Na takových službách se dá docela ušetřit a poznat něco nového. Podle čeho vybírat? Jak je to s hodnocením uživatelů a jak se liší od hvězdičkového hodnocení hotelů?
Mancinella. Nejnebezpečnější dřevina světa, která vás může zabít
K čemu potřebujeme nebezpečně jedovaté rostliny? Odpověď můžeme nalézt v příběhu dřeviny mancinella obecná, která produkuje plody trefně nazývané Jablka smrti. Před třemi stoletími, kdy byla hojně rozšířená, byste v celém Karibiku nenašli nikoho dost bláznivého na to, aby je ochutnal. A teď, když je téměř vyhynulá, je paradoxně ještě nebezpečnější.
Horoskopy vědmy Emmy
Zasmějte sami sobě, svým nedokonalostem. A s nadhledem posuzujte i ostatní. Víte, jaká by to byla nuda, kdybychom byli všichni dokonalí?
Jak se vyznat v přívlastcích firem: zelená, ekologická, zodpovědná
Tápete ve spoustě značek a přívlastků, které používají firmy, aby proklamovaly svůj přístup k životnímu prostředí nebo ke svému okolí? Které společnosti reálně něco „dobrého“ dělají a které využívají označení spíš jen pro vlastní marketing? Zajímá vás, jak se chová váš oblíbený výrobce nebo třeba potenciální zaměstnavatel? Je ekologický podnik automaticky taky udržitelný? Připravili jsme mini slovníček, který vám pomůže tyto dotazy zodpovědět a zorientovat se v základních názvech.
Jet s cestovní kanceláří, nebo s cestovní agenturou?
Každý rok řešíme dilema, jak naplánovat dovolenou. Nechat to na profesionálech, nebo něco ušetřit a jet na vlastní pěst? Pokud zvolíte první možnost, budete se rozhodovat mezi nabídkami prezentovanými cestovními kancelářemi a cestovními agenturami. Obě prodávají zájezdy, mají svoje pobočky či webové stránky. Liší se ale způsobem podnikání, i tím jak jsou kontrolovány. V čem spočívá rozdíl mezi cestovní kanceláří a agenturou?
Jiří Mádl začne v srpnu natáčet film Na střeše
Režisér Jiří Mádl začne počátkem srpna natáčet podle vlastního scénáře film Na střeše. Hlavní role v příběhu stárnoucího, osamělého muže, kterého náhodné události spojí s mladým Vietnamcem na útěku, vytvoří Alois Švehlík a Lukas Duy Anh Tran.
Pražské klarinetové dny zvou na virtuózní koncerty, zazní i hra na kartáč
Už posedmé a hned s pěti koncerty pro veřejnost se v prvním červencovém týdnu uskuteční Pražské klarinetové dny. Oblíbený hudební festival s mezinárodní účastí tak i letos obohatí kulturní léto české metropole: koncerty jsou v Praze na programu od 1. do 4. července, 6. července vystoupí mladí klarinetisté ještě na zámku Štiřín.
Děti by měly více konzumovat mléčné výrobky
Už během dětství nám naše maminky podávaly mléčné výrobky prakticky každý den. Představit si jakoukoliv domácnost bez jogurtů, mléka a mléčných výrobků je tedy nemožné. V období, kdy dítě sílí a roste, by měly být mléčné výrobky nedílnou součástí každého jídelníčku.
Poloha na břichu, vůně květin nebo oblíbená hudba. Co ovlivní náš spánek a sny?
Pokračovací, podnětové nebo lucidní. Typů snů je celá řada, zároveň ale existuje velké množství faktorů, které je ovlivňují. Na spánek mohou mít totiž kromě aktuálního psychického rozpoložení vliv i jiné věci. Jak spánek a sny ovlivňuje takzvaná spánková hygiena či alkohol? A jak se do snů promítají okolní vůně, hudba, zvuky nebo momentální poloha, v níž člověk spí? Zajímavé odpovědi přináší následující text.