Sexuální preference v Česku: fetišismus i voyeurismus nejsou výjimkou
V celonárodním výzkumu sexuálních preferencí za rok 2016 se mnoho Čechů přiznalo ke zkušenostem se sexuálním chováním spojeným s fetišismem, voyeurismem a exhibicionismem. Tyto tři úchylky jsou přitom rozšířenější u mužů. Nejvíce mají čeští muži zkušenost s exhibicionismem (43 %) a voyeurismem (36 %). Ženy naopak exhibicionistické tendence přiznávají v nejmenším počtu (6 %) a převládá u nich spíše voyeurismus (19 %).
Jak v létě ochránit svoji domácnost před zloději
Léto. Období tolik oblíbených dovolených, které většina z nás dychtivě vyhlíží. Ovšem zatímco si užíváme relax u moře, mohou naší nepřítomnosti využít zloději. Právě horké měsíce bývají podle každoročních statistik z hlediska krádeží v domácnostech nejrizikovějším obdobím. Přinášíme vám proto pětici užitečných tipů, jak se proti tomuto nebezpečí účinně bránit.
Prázdniny v trojské botanické zahradě? Nuda nemá šanci!
Nevíte kam v létě vyrazit s dětmi? V trojské botanické zahradě se rozhodně nudit nebudete! Víte, že zde svůj strom sázeli Spejbl a Hurvínek? Projděte se zahradou v doprovodu známých postav současnosti a vzácných rostlin z projektu Kořeny osobností. V červenci i srpnu můžete zároveň objevovat krásy americké přírody od pichlavých kaktusů a sukulentů po pestré květy rozlehlých prérií. Dozvíte se také, jaké rostliny pěstovali staří Inkové a Mayové, i které původně americké plodiny máte denně na talíři.
Nájem na dobu určitou – co dělat po uplynutí sjednané doby?
Řada pronajímatelů byt pronajímá na dobu určitou, například na jeden rok, aby si nájemce nejprve vyzkoušela. Víte, že k prodloužení nájmu může dojít i automaticky, bez dodatku k nájemní smlouvě? Nebo stačí v den skončení nájmu prostě vhodit klíče do schránky a odejít? A jak se řeší situace, kdy po nájemci v bytě zůstanou věci, například drahá elektronika?
Na letní tábor jedině s očkováním proti meningokokům
Pokud jste doposud váhali s očkováním svých dětí proti meningokokovým infekcím, blížící se odjezd na tábor či soustředění je ideální příležitostí přistoupit k ochraně v podobě vakcinace. Proč mohou být právě tyto prázdninové akce rizikové?
Co mě čeká v centru pro odvykání kouření?
Stát se nekuřákem je proces, který trvá několik měsíců. Stejně tak dlouho trvá léčba v centru pro závislé na tabáku. Máte už termín jeho první návštěvy? Nebo teprve uvažujete o objednání?
Čím (ne)potěší automobilista cyklistu?
Statistiky nehod za rok 2016 prokazují, že zdaleka ne všechny vážné nehody cyklistů jsou z jejich viny. Bezpečný odstup od předjížděného cyklisty? Například ve Francii minimálně 1 metr! Zkušený řidič s chybami druhých počítá..
Na co si dávat pozor, když si dovolenou zařizujete sami
Chystáte-li se dovolenou strávit v Česku, asi nebudete listovat katalogy cestovních kanceláří, kde byste si vybrali kompletní zájezd s dopravou, ubytováním a dalšími službami. Pokud si dovolenou sestavíte z jednotlivých služeb sami, nebude vás zákon chránit tak dobře jako v případě zájezdu, který je pojištěný, a případné škody řeší jeho organizátor. Ovšem zase můžete ušetřit.
Zoo Praha se může pyšnit gepardími paterčaty
Z pětice malých gepardů se raduje Zoo Praha. Mláďata se narodila v polovině května a mají se čile k světu. Jsou to tři samečci a dvě samičky. Návštěvníci se na ně mohou těšit v polovině srpna, kdy by měli být podle plánu přemístěni spolu s matkou Savannah do výběhu u pavilonu šelem.
Klíšťata si vybírají své oběti pečlivě. Jaká je jejich taktika?
Přestože klíšťata neskáčou ani nepadají ze stromů, umějí se dostat na svého hostitele velmi rychle a přesně. Jak si tento tvor vybírá svůj cíl a co vede k tomu, že se stává přenašečem nebezpečných infekcí?
Pytláctví? Gorily v DR Kongo hynou kvůli těžbě nerostů
Aktuální zpráva Wildlife Conservation Society (WCS) popisuje drastické souvislosti mezi těžbou vzácných kovových minerálů, potřebných pro výrobu žádaných high-tech produktů, a kritickým úbytkem ohrožených zvířat v pralesích Demokratické republiky Kongo.
Studenti a absolventi: Víte, kdy ne/platit pojistné na sociální zabezpečení?
Budoucí absolventi středních a vysokých škol se často ptají, zda po ukončení studia musí začít pojistné na sociální zabezpečení platit. To však záleží na konkrétní situaci. Přinášíme vám přehled těch nejtypičtějších přímo "od pramene", od ČSSZ.
Policejní kontroly na vodě jako na silnici
Policie bude v letních měsících spolu se Státní plavební správou kontrolovat dodržování předpisů na vodě, alkohol u vůdců plavidel, ale zaměří se také na rybáře, půjčovny plavidel nebo přístaviště. Rozšíří se také místa pro bezpečné koupání na vodních nádržích a poběží informační kampaň upozorňující na nejčastější rizika na vodě.
Kdo zapláče nad rozlitým mlékem aneb náhrada škody v obchodě
Už se vám někdy stalo, že vám na nové bílé šaty vylil číšník kávu? Nebo že na vás v prodejně neopatrný zákazník shodil láhev červeného vína, která se rozbila a osprchovala vás od hlavy k patě? Potkat to může každého, a proto je dobré vědět, co v takové situaci dělat a od koho žádat náhradu škody.
Trojská botanická zahrada otevřela Stezku osobností
Ve středu 7. června otevřela poprvé své brány pro veřejnost unikátní Stezka osobností, která od roku 2009 postupně vzniká v prostorách Botanické zahrady hl. m. Prahy jako součást projektu Kořeny osobností. Tvoří ji několik desítek vzácných dřevin a rostlin, jež zde vysadili významní představitelé českého, ale také světového kulturního, sportovního, vědeckého či politického života.