Nitroglycerin – první pomoc při bolesti na hrudi
Jedná se o lék, bez kterého řada lidí s nemocným srdcem neudělá ani krok. Nitroglycerin většinou od potíží uleví, ovšem někdy může zdravotní stav i zkomplikovat.
Sport versus dieta: Kdo je lepším spojencem při hubnutí?
Co funguje na snížení hmotnosti lépe: změna jídelníčku, nebo více uběhnutých kilometrů? Můžeme si z obou možností vybrat pouze tu, která je nám příjemnější, a druhou úplně vypustit?
Prevence sportovních zranění aneb Ochrana od hlavy až k patě
Každý den sledujeme v médiích zprávy o nepříjemných úrazech utrpěných při sportu. Většině těchto nehod přitom lze předejít používáním adekvátních ochranných pomůcek. Ty v současnosti umí člověka chránit téměř dokonale.
Zničilo vám léto vlasy, nehty či pleť? Zkuste pomoc bylinek
Letošní léto dalo tělu pořádně zabrat. Tropické teploty a rekordně suché počasí nepříznivě ovlivnily imunitu organismu a podepsaly se také na kvalitě kůže, pleti, vlasů a nehtů.
Šílíte při orgasmu bolestí hlavy? Neberte to na lehkou váhu!
„Dnes ne, miláčku, bolí mě hlava.“ Tato věta není jen otřepanou výmluvou žen. Tuto potíž znají také ti, kteří se milostným radovánkám oddávají plnými doušky. Navíc muže bolest hlavy postihuje až třikrát častěji než ženy!
Největší nepřítel fyzické kondice? My sami!
Posilovna, běh, cyklistika – máte už problém s tím, jak se motivovat k pravidelnému sportování? A jak si tuto motivaci udržet týdny, měsíce a roky? Naučte se vyzrát sami na sebe.
5 důvodů, proč začít cvičit s trenérem
Každý si uvědomuje důvody, které nás nutí začít s pravidelným cvičením. Ale málokdo zná argumenty, které nás přimějí cvičit pod dohledem trenéra. Dnes již skoro všechna fitness centra nabízí možnost osobních tréninků pod vedením profesionálních lektorů. Jejich výběr bývá široký. Dominik Špiláček, fitness koordinátor, shrnuje hlavní důvody, proč jsou tréninky pod dozorem profesionála důležité.
Srdce denně přečerpá 12 tisíc litrů krve aneb Jak ho udržet v kondici?
Nadměrná konzumace alkoholu, kouření, příliš soli, nedostatek pohybu, obezita, přemíra stresu. Nezdravý životní styl a životospráva značně zvyšují riziko kardiovaskulárního onemocnění, které je podle Zprávy o zdraví obyvatel ČR z roku 2014 nejčastější příčinou hospitalizace i úmrtí u nás. V tomto ohledu jsou na tom Češi podle údajů Světové zdravotní organizace dokonce nejhůře z vyspělých zemí; na nemoci srdce a cév totiž umírá každý druhý z nás.
Kombinace léků na bolest a alkoholu: žaludek, játra ani ledviny nepotěšíte
Chystáte se na večírek, ale rozbolela vás hlava. S lékem váháte, budete přece pít alkohol. Jenže pak si ho vezmete, stejně jako většina lidí v podobné situaci. Co po koktejlu pilulek a alkoholu hrozí našemu organismu?
Bolí vás zuby? „Sedmička“ příznaků, které odhalí příčinu potíží!
V případě zubů lze bez nadsázky říci, že není bolest jako bolest. Akutní ostré pocity svědčí spíše pro přítomnost zubního kazu, kdežto dlouhotrvající tupé bolesti upozorňují na obnažené zubní krčky a zánět dásní. Zde je sedm nejčastějších příznaků, které signalizují přítomnost zubních problémů.
Krize středního věku mužů úzce souvisí s mužským přechodem
Podle renomovaného gynekologa a sexuologa MUDr. Pavla Turčana zažije krizi středního věku až 8 z 10 mužů. Jelikož se její pomyslná hranice posunula z dřívějších 35 let na věk mezi 40 a 50 lety, úzce souvisí rovnou také s andropauzou, tedy mužským přechodem.
Záněty močových cest dokážou potrápit i v létě. Pozor na mokré plavky a dehydrataci
Zánět močových cest, uroinfekce, močová infekce. Několik různých názvů pro jednu velmi nepříjemnou záležitost. Zejména pak pro ženy, které toto onemocnění mnohdy prodělávají opakovaně. Každou třetí ženu urologický zánět potrápí za život několikrát. Řada z nich však nemá tušení, že záněty nejsou jen přímým důsledkem prochlazení, ale jejich původci jsou bakterie. Jak se infekce močových cest projevují, léčí a jak jim můžete nejlépe předejít?
Adrenalinové sporty aneb Co vydrží naše srdce
Většina lidí tuší, že provozování extrémních sportovních aktivit, jako je bungee jumping, seskok s padákem nebo sjíždění divoké vody, je spojeno s vyplavením adrenalinu. Méně už ale tušíme, jaké účinky má tento hormon na naše srdce.
Skolila vás chřipka? Pozor na dehydrataci!
Dostatečný příjem tekutin je důležitý. Pokud jsme ale nemocní, stává se jejich doplňování více než nutností. Při průjmu, zvracení nebo horečce totiž ztrácíme velké množství vody, a pokud bychom ji tělu opětovně nedodali, hrozila by nám dehydratace. Jak lze tomuto stavu předcházet?
Nechce dítě nosit helmu na kolo? Zkuste pár triků
Chystáte se v létě na cyklistický výlet i se svými dětmi? Nezapomeňte je na cestu řádně vybavit a poučit. Kolo je skvělý způsob, jak si aktivně užít prázdniny, nenechte si proto akci zkazit zbytečnými komplikacemi.