Mladí lidé nehledají práci, hledají výzvu
Zaměstnanci na prvním místě – tento model spolupráce firem a lidí se v roce 2017 začal projevovat ve větší míře i v České republice. Nezaměstnanost klesá, kandidátů je dostatek a společnosti začínají při výběru kandidátů ztrácet svoje dominantní postavení. Už si nemohou diktovat podmínky jako v době, kdy byla o nové zaměstnance nouze.
Než vyrazíte na dovolenou aneb opravdové nezbytnosti na cesty…
Léto a doba dovolených, relaxu a zaslouženého volna je konečně tady! Zvolili jste tu nevhodnější destinaci a pomalu se blíží den odjezdu či odletu. Snad tisíckrát jste překontrolovali, zda máte sbaleno vše potřebné, od hygienických potřeb, kosmetiky, přes nejnutnější oblečení, až třeba po oblíbené hračky vašich dětí, bábovičky na písek; a samozřejmě opalovací krémy, kartu do fotoaparátu či nabíječku na mobil... Nic tak nebrání tomu, abyste si dovolenou naplno užili.
Jak ušetřit za energie v letních měsících
Letní období obecně bývá na spotřebu energie náročnější než zima. Důvodem je hlavně větší provoz klimatizací a lednic, navíc v tomto období roste i spotřeba vody. Výdaje za energie v letních měsících sníží například používání šetřičů vody, dešťovky nebo vypojení co nejvíce elektrických spotřebičů ze sítě před odjezdem na dovolenou.
Příběh balené vody: vždycky to byl nápad za všechny prachy
Nápad s prodejem balené skutečně vody není z nejnovějších. Uběhlo totiž přinejmenším tisíc let, než se kasta prvních pouličních prodejců, kteří prodávali osvěžující tekutinu v prasečích měších pocestným, překlasifikovala na prodejce vody dávkované, přiměřeně balené. Nebyla to většinou voda ledajaká. Pocházela z nejrůznějších studnic a pramenů, spojených se světci a svatými zjeveními.
Mýty provázející řepku od pole až do kuchyně
Řepka olejka je naší významnou plodinou podobně jako v jiných zemích nejen Evropy, ale také Severní Ameriky a Asie. Rozkvétající žlutá pole jsou považována za symbol začátku jara. Přestože má široké využití a význam, nevyhnula se kolujícím mýtům a polopravdám.
Jak absolvovat zahraniční dovolenou po vlastní ose pokud možno bez problémů?
V roce 2016 uskutečnili Češi na 5 552 000 soukromých zahraničních cest. Na delší zahraniční cesty vyrazili v polovině případů v osobním automobilu či na motocyklu, při kratších to bylo dokonce v 78 procentech..
Potřebují miminka očkování proti pneumokokům?
Když se u miminka započne s očkováním, je na rodičích, aby rozhodli, zda kromě povinných vakcín dostane jejich potomek i ty doporučené. Za zvážení rozhodně stojí očkování proti pneumokokům. Přinášíme odpovědi na tři nejčastější dotazy rodičů ohledně tohoto očkování.
Inspirace pro ekologičtější domov
Ekologický způsob bydlení je v posledních letech stále populárnější. K trendu šetřit životní prostředí a tím i své zdraví a peněženku tíhnou především vyspělé moderní společnosti. Například v USA až 25 % nových rodinných domů získá každý rok certifikaci ekologického domova, jak vyplývá ze studie zveřejněné v magazínu Review-Journal.com.
Očkování proti pravým neštovicím zachránilo 530 milionů životů
Pravé neštovice, jeden z největších zabijáků lidstva, byly vymýceny díky očkování. Totéž se téměř podařilo u dětské obrny. Očkování tak zachraňuje miliony životů. Není proto divu, že je považováno za moderní zázrak.
Snažíte se vybírat kvalitní potraviny? Pomoci vám může Akademie kvality
Kdo nesleduje kvalitu potravin, skoro jako by nebyl. Zájem o složení výrobků na našem trhu neustále stoupá. Je to pochopitelné, protože to, co jíme, ovlivňuje naše zdraví a taky to, jak se cítíme. Existuje ale nějaký obecný návod, jak potraviny vybírat? Bohužel ne. Naštěstí vám s tím může pomoci web akademiekvality.cz, který sleduje pod mikroskopem jednotlivé potraviny a pochutiny.
Vejce – co všechno se skrývá nejen pod skořápkou?
Vzhledem k tomu, že se blíží Velikonoce a bude se to všude hemžit vejci, zaměříme se dnes na tuto potravinu. S výběrem vajec nám mohou pomoci i značky kvality, které najdeme na obalu. Co lze zjistit z dalších informací na obalu a co z kódu na skořápce? Který z těchto údajů je pro nás zásadní? Jak je to skutečně s obsahem cholesterolu a antioxidantů? V čem se liší bio vejce od těch z jiných typů chovů?
Mentoring v Česku využívá stále více studentů
Netradiční metody výuky využívá stále více českých vysokých škol. Kromě klasické praxe tak zařazují i postupy, které doposud využívali především vrcholoví manažeři. Čeští studenti během studia mohou vyzkoušet například coaching či mentoring. Právě mentoring využívá i pražské ČVUT a brněnské VUT. Zatímco ČVUT propojuje vysokoškoláky s odborníky z praxe, VUT pomocí mentoringu motivuje mladé dívky v zájmu o technické obory.
Odpady napříč historií
S odpady se lidé potýkali již od počátku své historie. V každém období se snažili najít způsob, jak odpady dále využít nebo je zpracovat. Zatímco v pravěku lidé využívali kosti pro stavbu příbytků nebo výrobu nástrojů, v antické Anglii poprvé recyklovali sklo. Ve středověku pak přebytek odpadků donutil města k odvozu odpadu z center, během průmyslové revoluce se zase začal odpad třídit a spalovat. Současným trendem je takzvaný upcycling, který přemění odpad v nové materiály či výrobky.
Příběhy k smíchu i pláči ze spotřebitelské poradny
Je možné uzavřít smlouvu o nájmu bytu se psem a požadovat po něm nájemné? Co s autem, které nedokáže zastavit déšť, jak to ukazovali v reklamě? Existuje zákon přikazující brát si v potravinách košík? A co když občanský zákoník vůbec neexistuje? I takové dotazy řeší poradna spotřebitelské organizace.
Stříbru vadí tvrdý povrch, perlám zase sucho
Šperky a hodinky se staly nedílnou součástí nejen společenského, ale i každodenního outfitu. Ať už se jedná o diamantový náhrdelník nebo bižuterii, každému kousku by se mělo dostat náležité péče, která zajistí jeho dlouhou životnost a estetickou hodnotu. Proč by postříbřené šperky neměly přijít do kontaktu s vodou nebo proč je nutné šperky z oceli oddělit od ostatních, vysvětlíme v následujícím článku.