Více než strašení na kuřáky zabírá nabídka pomoci
"Kuřáci sami moc dobře vědí, že by měli s kouřením přestat. Většinou to však nezkusí ne proto, že by nechtěli, ale proto, že si nevěří. Je proto třeba nabídnout jim především pomoc." Zhruba taková byla jedna z inspirativních myšlenek, které na konci roku přivezl do Prahy britský odborník na odvykání kouření Robert West. Co dalšího ještě můžeme převzít z jeho zkušeností?
Červené víno bez alkoholu je pro srdce ještě lepší než to klasické
Již dlouho se ví, že pravidelné pití malého množství červeného vína má příznivý vliv na srdce. Jsou ale lidé, kteří alkohol nepijí, ať už ze zdravotních, náboženských, či jiných důvodů. I pro ně mají vědci dobrou zprávu – poslední výzkumy ukázaly, že i nealkoholické červené víno v malých dávkách srdci prospívá. Dokonce víc než to klasické!
Zoo Praha: Komplikovaný porod Kamby
Porod Kamby začal v neděli 24. února 2013 časně dopoledne, kdy jí odtekla plodová voda. Po několika hodinách přišla první zásadní komplikace: vyšla část pupeční šňůry, kterou Kamba vzápětí přetrhla. Bohužel tím bylo rozhodnuto o osudu mláděte.
Noční osvětlení měst způsobuje, že jsou kosi dříve dospělí
Světlo z pouličních lamp, semafory a světlo proudící z oken našich domovů vytlačuje tmu z města. Nedostatek temna v noci má samozřejmě dopady na rostliny, zvířata a lidi. Vědci například zdokumentovali, jaké dopady má noční světlo na kosy černé. Závěr ornitologů je, že městské osvětlení u kosů posouvá jejich přirozené biorytmy.
Republika Kongo vyhlásila národní park pro 15 tisíc goril
Nedávným založením nového národního parku zasvětila Republika Kongo desetinu rozlohy svého území ochraně ohrožených druhů. Park Ntokou-Pikounda začlení do své rozlohy dvě již existující velkoplošná chráněná území a nabídne bezpečný prostor pro život šimpanzů, slonů a především goril nížinných.
Kuřecí recepty pro štíhlou linii i dobrou kondici
seriál :: Recepty
Kuřecí maso patří mezi nejoblíbenější zejména díky své relativně nízké ceně. Dobře ho ale znají i dietáři a sportovci, protože má velmi málo tuku, je lehce stravitelné, ale zároveň obsahuje velké množství proteinů, jež podporují nárůst svalové hmoty a svalovou regeneraci.
Horoskopy vědmy Emmy
Máte na věc velmi zúžený pohled a podle všeho značně konzervativní. Chtělo by to více pružnosti do myšlení – zejména ve vztahu k dětem. To není o benevolenci, ale o zvýšeném zájmu o jejich svět. Bez hodnocení!..
5 největších bezpečnostních IT rizik při práci z domu či v terénu
Práci z domu či z terénu, neboli home či mobile office, využívá mnoho firem. Ušetří díky tomu peníze i čas zaměstnanců. Ne všechny společnosti si ovšem uvědomují, že je to práce s citlivými interními daty mimo prostředí firmy. A že tedy hrozí jejich zneužití nebo odcizení. Přinášíme vám přehled pěti rad, jak zabránit nejrizikovější situacím.
Světová premiéra Alfy Romeo 4C
Na autosalonu v Ženevě se představí nové kompaktní sportovní kupé Alfa Romeo s motorem před zadní nápravou, pohonem zadních kol a dvojicí anatomických sedadel. Toto sportovní kupé vystihuje skutečnou podstatu sportovního vozu, který ctí základní hodnoty značky Alfa Romeo, tedy výkon, italský styl a technickou dokonalost poskytující maximální potěšení z jízdy při naprosté bezpečnosti.
Práskni do bot
Drsnou komedii Práskni do bot v režii Jana Hřebejka o hledání štěstí čtyř obkladačů kachlíků připravuje jako svou další novinku Divadlo Na Jezerce.
Vražda prezidenta Lincolna
Drama o atentátu na prezidenta, který změnil Ameriku... Napínavý dokument Vražda prezidenta Lincolna odhalující dosud netušené pozadí rozsáhlého spiknutí, které v roce 1865 vedlo k šokujícímu atentátu na prezidenta Abrahama Lincolna, uvede v neděli 3. března ve 20.hodin v české premiéře televizní kanál National Geographic Channel.
Zelenina a děti. Dejte je dohromady, a už napořád!
Trápí vás, že vaše děti ji nerady? Už jste sice překonala jejich celkový odpor a dosáhla toho, že představa zeleniny u nich nekončí mastným kornoutkem plným rozpečených hranolků, nicméně pokud si mají samy vybrat, tak „zelené“ prostě nikdy? Máme pro vás pár tipů, jak jejich averzi překonat. Pomalu, nenápadně, ale zato navždycky.
Když larvy léčí
Tento způsob terapie byl znám již za dob Napoleona, kdy byly larvy používány při čištění válečných zranění vojáků. Ve 20. letech proběhly první vědecké studie a metoda byla poté hojně využívána téměř dvě desetiletí. Až nástup penicilinu ve 40. letech ji odsunul do pozadí – ovšem ne tak docela.
První slůně v Zoo Praha je samička
První slůně narozené za více než osmdesátiletou historii Zoo Praha je na světě! Poprvé se dotklo země 11. února ve 13.20 a vzápětí se začalo stavět na nohy.
S nepřítelem ve vlastní hlavě
I když se v civilizovaném světě už nemusíme obávat každý den o svůj život a se strachem očekávat nebezpečí, která nám přinese zítřek, platíme za to jistou daň. Jako by psychika zbavená strachu o základní životní potřeby a každodenní nejistoty najednou nevěděla co se sebou, objevil se zdravotní problém typický pro moderní společnost: deprese.