Prokletá, nebo žádaná nuda?
Zdá se, že nastává období, kdy si lidé uvědomují, že i nečinnost má své kladné stránky. Naneštěstí ne vždy k tomu člověk dochází svobodnou volbou.
Zdravotní klaun: Výborná a Svíčková
Každý čtvrtek dopoledne docházejí zdravotní klauni na onkologickou ambulanci ve FN Motol. Jak se rázem promění ambulance v čekárnu na autobus?:
Jak se spí v Evropě
Během ledna 2009 provedla společnost Lundbeck průzkum poruch spánku v Evropě. Průzkumu, který probíhal formou internetového dotazníku, se zúčastnilo celkem 6 694 respondentů ze sedmi evropských zemí – Velké Británie, Francie, Německa, Portugalska, Polska, Maďarska a České republiky.
Jsem už svobodná příliš dlouho?
Svobodné třicátnice. Je jich stále víc. Úspěšné, bohaté, vzdělané, zcestovalé, inteligentní, samostatné. Pro co se rozhodnou, to získají. Ale jedna oblast v životě jim pokulhává. Vztahy, na které jaksi „nezbývá čas“.
Žít v páru?
Podle Woodyho Allena žijí v páru jen hrdličky, tučňáci a katolíci. Není to tak úplně pravda. Existence páru je dokázána i u jiných živočichů, ale většinou se omezuje jen na dobu páření, maximálně na dobu krátce po porodu potomka.
Síla porážky a neúspěchu
Podnikání se rozpadá. Manželství je v krizi. Jste na dně. Podle psychologů ale právě tato situace může člověka posílit, být východiskem k radikální pozitivní změně.
Levá, pravá, nebo obě?
Evropská civilizace pohlížela v dřívějších dobách na leváky jako na ďáblovy vyslance. Inuité věřili, že každý levák je čarodějem. Pro Inky byla naopak levorukost znamením štěstí a řada afrických kmenů považuje leváky za lidi obzvlášť nadané, které milují sami bohové.
Dítě nemusí být nutně vyšší než jeho rodiče
Přestože děti bývají obvykle vyšší než jejich rodiče, ve všech případech tomu tak rozhodně být nemusí. Naopak, nadprůměrně vysocí rodiče mají obvykle o něco nižší děti, než jsou oni sami.
Práce doma
Být nezávislý, sám sobě šéfem či na volné noze. Nebo jen pracovat doma. Trend, který se v USA a v západních zemích stále více prosazuje jako nejefektivnější.
Zdravotní klaun v červnu
Doktor Kolíček: „Pokud jsem v pokoji já, nemocný není NIKDO! A nehodlám o tom DISKUTOVAT!“
Bilingvizmus
Mají bilingvní děti, které odmalička mluví dvěma jazyky, nějaké výhody pro život? Nebo je to spíš hendikep? Odpověď zdaleka není jednoznačná a problémem se neustále zabývají týmy vědců, učitelé i rodiče.
Řekněte si v restauraci o vodu z vodovodu
V některých západních zemích je samozřejmostí, že host restaurace dostane k objednanému jídlu i džbán obyčejné pitné vody zdarma. S tím se v Česku setkáte jen výjimečně. Vodárna Veolia se snaží přesvědčit kavárníky a restauratéry, aby vodu z vodovodu svým zákazníkům dávali.
Jaká matka, taká Katka? Jaký otec, takový syn?
Proč říkáme, že nikdy nechceme být jako naše matka nebo náš otec a proč nakonec vypadáme a taky se chováme úplně stejně jako oni? Dá se vůbec dělat něco, abychom tomu předešli? A jak neopakovat chyby, za něž kritizujeme rodiče?
Malí, přesto slavní
seriál :: Kdo to vlastně byl
Trápí vás, že je vaše dítě nejmenší ze třídy? Přestaňte se stresovat! Malá výška totiž vůbec nemusí být překážkou v budoucím úspěchu. Mnoho malých mužů se stalo i přes svou výšku velmi slavnými a uznávanými ve svém oboru. Například v herectví.
Květiny jak je neznáte: škody na životním prostředí a sexuální zneužívání
Výběr květiny v květinářství může být docela náročná věc – nepřeberné množství krásně barevných a voňavých květů, listy v různých škálách zelené a k tomu všemu rafinovaná směsice ozdob a pentlí. Je těžké vybrat – zohlednit estetiku kytice, její vhodnost k dané příležitosti a samozřejmě cenu.