Za zhoršení alergie může i nedostatek spánku
Zdravý spánek je důležitý pro psychickou i fyzickou regeneraci. Jeho nedostatek je přitom v moderní společnosti stále častější. To může mít negativní dopad i na vznik a rozvoj různých druhů alergií.
Tichý zabiják se ukrývá v mrazáku
Myslíte si, že na způsobu přípravy jídla z hlediska zdraví příliš nezáleží? Omyl. Právě v něm lze spatřovat tichého zabijáka zdraví našeho srdce. Když jde takové smažení ruku v ruce s polotovary, které dávno neplní mrazáky jen Američanům, ohroženo není jen srdce, ale i hmotnost a chuťové pohárky.
Vitamin D může ochránit před infarktem
Je to tak – nedostatek tohoto vitaminu totiž zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, a to zejména u obyvatel tmavé pleti. Zjistili to vědci z amerického ústavu National Heart Lung and Blood Univerzity of Rochester v New Yorku.
Manželstvím proti mrtvici
Není tomu tak dlouho, co autoři jedné rozsáhlé psychologické studie odhalili skutečnost, že manželství je dobré pro naše duševní zdraví. Snižuje totiž riziko vzniku depresí, úzkostí nebo užívání návykových látek.
Ovoce bohů
Připomíná mandarinku, ale má tmavě fialovou měkkou slupku a sněhově bílou dužninu. Přezdívá se mu ovoce bohů. Podle legendy ho Buddha jedoucí na bílém slonu objevil v džungli a přinesl jej lidem jako dar nebes.
Zatočte s jarní únavou
S nastupujícím jarem přichází na tělo i jarní únava. Naštěstí ale existuje mnoho způsobů, jak se jí vyhnout, nebo jí alespoň zcela nepodlehnout. Zároveň uděláte něco užitečného i pro své žíly.
Když se elektrický proud „projde“ po těle
Elektrický proud nám sice ve většině případů dobře slouží, není ale radno zapomínat na jeho odvrácenou tvář.
Různé tváře stresu
Patří k současnému životu stejně jako hluk a znečištěný vzduch. Působí skrytě, o to však může být nebezpečnější. Je možné se stresu postavit a překonat jeho následky?
Pomozte přestat kouřit adolescentům
seriál :: Nekuř, uschne ti!
Kouření je bezesporu jednou z nejrozšířenějších drogových závislostí u nás. Co se týče počtu mrtvých, které má na svědomí, řadí se po bok alkoholu a teprve daleko za nimi následují počty úmrtí spojené s užíváním jiných drog.
Chemikálie v domácnosti - skryté nebezpečí
Lidé si většinou myslí, že se s nebezpečnými chemickými látkami setkali tak maximálně ve školní laboratoři. Opak je ale pravdou! Ačkoliv se to nezdá, ani přípravky, které máme běžně doma, nejsou tak úplně neškodné.
Klanopraška čínská
Má výrazně povzbuzující, ale ne léčivé účinky. Působí proti únavě a stresu, zlepšuje dýchání a ostrost zraku a celkově povzbuzuje organizmus.
Sladký lék, který vyléčí i chronické rány
Už naše babičky věděly, že příroda je velká čarodějka. Například med má v lidovém léčitelství tisíciletou tradici. Jako lék jej znali už staří Egypťané a v posledních dvou světových válkách se používal jako podpůrný prostředek pro hojení ran u vojáků. A že nejde o žádné šarlatánství, o tom svědčí výzkumy odborníků z univerzity v Bonnu.
Sůl jako přirozené antidepresivum
Tým psychologů pod vedením Kima Johnsona zjistil, že když krysy postrádají ve své dietě chlorid sodný, upouštějí od aktivit, kterým se za normálních okolností s potěšením oddávají. Při deficitu chloridu sodného krysy přestávají například pít sladké tekutiny nebo stlačovat elektrodu, která vyvolává stimulací určitých oblastí mozku libé pocity.
Šetřete svůj nos – používejte papírové kapesníky
Trpíte alergickou rýmou a míváte hodně podrážděný nos? Pak raději zapomeňte na látkový kapesník a sáhněte po tom papírovém.
Pozdravte slunce – a dejte sbohem depresi!
Každý, kdo na vlastní kůži pocítil, jak může deprese člověka ochromit, jistě s úlevou vzpomíná na úspěchy léčby. Ta ale nespočívá pouze v podávání léků. Je nutné dodržovat opatření týkající se denního režimu a spánku. A jednu velmi podstatnou roli při boji s depresí hraje pohyb.