Když tělo volá po zahřátí, sáhněte po polévce
Teplé jídlo bývá v zimě první věcí, na kterou se těšíme po příchodu z mrazivého prostředí. Přirozená potřeba těla načerpat v zimě co nejvíc energie na ochranu před působením chladu se dá uspokojit například polévkami.
Jak se vyrovnat se špatnými zprávami a jde to vůbec?
Myšlenkám na umírání a konec života se lidé raději vyhýbají a vytěsňují je z mysli. Bohužel někdy jim člověk neunikne. Zvlášť když se z úst lékaře dozví nepříznivou zprávu. Třeba o neléčitelné rakovině. Vždycky se však dá něco dělat.
Tuky, které usnadňují hubnutí? Omega-3 mastné kyseliny!
Doplňky stravy s rybím olejem patří k nejžádanějším. Rybí olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny (zejména EPA a DHA), které prospívají srdci, mozku a zdraví kůže, a dokonce snižují riziko deprese. A to ještě není všechno.
Jak správně vybrat lyžařské brýle
Existuje 12 rad pro získání dokonalé ochrany očí, a to bez ohledu na to, jaký zimní sport děláte. Lyžařské brýle je dobré nevybírat náhodně a bez vyzkoušení. Napovíme, jak se vyhnout nejčastějším chybám.
Hudba umí ovlivnit tep i činnost srdce
Pro mnohé představuje hudba neoddělitelnou součást života. To, co posloucháme, má dopady nejen na náladu, ale také na fyziologické reakce našeho těla. Poslech oblíbené hudby pomáhá i lidem se srdečním onemocněním nebo chronickou bolestí.
Podzim jako ideální období pro prevenci a ochranu před nemocemi
Když se na podzim začne venku ochlazovat a přibývá deštivých dní, mnoho lidí má obavy, že takové počasí „odstoná“. Napovíme, co udělat, abychom zůstali v co nejlepší kondici.
Pět tipů, jak najít opravdu pozorného posluchače
Pokud nám není dobře nebo nás něco výrazně rozesmutní či rozzlobí, často chceme tyto pocity s někým sdílet. Většinou se tím zmírní jejich intenzita, uleví se nám a snáze se s problémem vyrovnáme.
Předvánoční „úklid“ se může týkat i těla. Jak na něj?
Léto se spoustou čerstvého ovoce a zdravého pohybu venku je dávno pryč. Tělo si však zaslouží péči v každé roční době! Zvlášť když kratší a chladnější zimní dny přinášejí nejen více „gaučinku“, ale také hříchů v jídle. Zkrátka je nejvyšší čas na vnitřní očistu.
Máte v krvi příliš mnoho cukru? Nechte ho odtéct!
Diabetes už dávno není nemoc starých lidí. Postihuje i jedince mladé a aktivní, kteří hřeší jen v jednom – nemají na sebe čas.
Jak vůbec vzniká v těle hormon štěstí – a máte ho dostatek?
Aminokyselina, která v našem těle stojí za vznikem serotoninu neboli hormonu štěstí, se nazývá 5-HTP. Tato esenciální látka, připomínající název nějaké vzdálené planety, je zcela jedinečná. Pokud jí člověk nemá dostatek, může trpět jeho psychika. Víme, jak ji tělu dodat, a navíc v přirozené podobě.
Pro rodiče: Neočkované děti mohou opravdu onemocnět
Zdraví dětí mají v rukou jejich rodiče. Co se může stát, když si tuto skutečnost dostatečně neuvědomí a například nedají své potomky včas očkovat proti nemocem ohrožujícím život?
Podzimní deprese nebo nachlazení? Vyžeňte je vhodnou stravou
Možná už jste někde zaslechli, že každá látka může být lékem, ale také jedem. Záleží jen na tom, v jaké dávce je podána. To samé se dá parafrázovat i na jídlo a potraviny.
10 věcí, které potřebujete vědět o mouce
Když se řekne mouka, nejspíše se vám vybaví bílý prášek nebo krupička – surovina pro křehké a nadýchané moučníky. Jak je to v současnosti s moukou a obsahem lepku? Které mlýnské výrobky jsou pro nás specifické a jak se liší od zbytku světa? Jakou roli hrají produkty z mouky v naší výživě? Jak poznat kvalitní mouku?
Herbář pro mužské zdraví: Na neplodnost kotvičník, na erekci sekvoj
Na rakovinu prostaty zemře v České republice každé čtyři hodiny jeden muž. Vyplývá to z údajů Mezinárodní federace asociací studentů medicíny. Osvětu o tomto onemocnění se snaží šířit akce Movember, která každoročně upozorňuje na nutnost prevence rakoviny prostaty.
Nápoj ze všech nejlepší? Voda!
Co dennodenně pít, to bývá ožehavá otázka. Chybné návyky bývají v tomto směru velmi časté. Napovíme, jakými nápoji tělo potěšíte a čemu se raději vyhýbat.