Zázračné cibulové ponožky
Je na věčnou škodu, že dnes nám naše zdravotní minimum diktují v mnoha případech farmaceutické firmy, které masivními reklamními kampaněmi útočí na naše obě hemisféry a my při každém zakašlání raději poslušně odcupkáme do nejbližší lékárny, abychom utratili penízky za něco o čem víme jen tolik, že "ten chlap" z reklamy už po pár kapkách nekašle...
Podzimní zahradničení: pohybem prospějete svému srdci
Každého správného zahrádkáře čeká na podzim mnoho práce. Hrabání listí a příprava půdy na chladnou zimu je nepsanou povinností. Z rozumné fyzické aktivity mohou čerpat i lidé s onemocněním srdce a cév. Pohyb totiž jednoznačně utužuje zdraví celého kardiovaskulárního systému.
Nadýmání, křeče a vyrážky: Rozpoznáte potravinovou alergii?
S potravinovou alergií se potýká stále rostoucí počet lidí, a to především v období dospívání. Pokud máte podezření na onemocnění související s příjmem potravy, přinášíme vám základní projevy reakcí na běžné potraviny. Zároveň vám doporučíme tipy na první pomoc, které vám přinesou úlevu do doby, než se případné alergie potvrdí.
Sedm mýtů o bolestech zad. Kde je pravda?
Bolest zad je velmi častým jevem – až 80 % lidí se s těmito potížemi někdy během svého života setká. Stejně časté jsou ale i mýty, které se okolo problémů se zády točí. Znáte sedm nejrozšířenějších?
Méně soli uleví žilám. Pět tipů, jak na to
Většina lidí stále solí více, než je zdrávo. Průměrný příjem této látky je až dvacetinásobně vyšší oproti doporučeným hodnotám. Nadměrnou konzumací sodíku přitom dochází k zadržování tekutin v těle a tím ke vzniku mnoha zdravotních komplikací.
Podzim – ideální čas zregenerovat svou pleť
Naše pokožka dostává během extrémních letních teplot a intenzivního slunečního záření pořádně zabrat. Příchod podzimu tak představuje ideální období pro její regeneraci. Obnovte zdraví své pokožky ještě před příchodem chladných zimních měsíců. S důkladnou přípravou vám pomůžou krémy, vitaminy i dostatečný pitný režim.
Sex po infarktu: vše, na co jste se chtěli zeptat
Prodělání infarktu významně změní pohled na mnoho dosud samozřejmých věcí v našem životě. Jednou z nich je i sex. V následujícím článku se dozvíte odpovědi na nejčastější otázky, které sex po infarktu provázejí.
V mléce příčinu většiny potravních alergií nenajdete, je to mýtus
Čím dál častěji se setkáváme s tvrzením, že je třeba vyřadit ze stravy mléko či mléčné výrobky, protože jsme na ně alergičtí. Přitom v české dospělé populaci je alergií na bílkovinu mléčnou postiženo pouze 0,5 % jedinců.
Prvňáčci se chystají na psaní! Pomozte jim se správnými návyky
Školáci mají za sebou 2 měsíce školní docházky. V nejbližších dnech tak prvňáčky, pro které byl nástup do školy velkou událostí, čeká i pozvolný nácvik psaní – prvních tahů, čárek, obloučků a písmenek. Asi všichni rodiče i učitelé vnímají tento krok jako nejzásadnější od nástupu do školy, proto je třeba v této fázi nic nepodcenit a vést dítě ke správným návykům.
Podzim útočí na naši pokožku! Obrňte se přirozenou kožní bariérou
Podzim už je skutečně tady! Jeho příchod a s ním i chladnější a sychravé počasí cítíme na vlastní kůži, a to doslova. Podzim totiž neznamená jen oblékání se do více vrstev oblečení, ale představuje i skutečnou zátěž pro naši pokožku.
Osm tipů, jak zvládat bezlepkovou dietu
Nesnášenlivost lepku je jedna z diagnóz, při které je nutné dodržovat bezlepkovou dietu. To znamená vyhnout se všem potravinám obsahujícím pšenici, ječmen a žito. Musíte dodržovat bezlepkovou dietu? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak začít.
Před bolestí kloubů vás může uchránit i kondom
Bolest a otok kloubu nemusí vždy značit jeho infekci. Jednou z příčin rozvoje podobných příznaků může být i takzvaná reaktivní artritida. Co se za tímto označením skrývá?
Potratová pilulka: bez lékaře se neobejdete!
Tablety, pomocí nichž lze dosáhnout potratu až do 49. dne těhotenství, je od nedávna možné použít také v České republice. Ačkoliv je takto provedená interrupce pro organismus ženy bezpochyby šetrnější, i tato metoda s sebou nese nezanedbatelná rizika.
Nespecifických střevních zánětů přibývá. Může za to život ve městech?
Za posledních 40 až 50 let se výskyt nespecifických střevních zánětů rapidně zvýšil, a to především v Evropě a na území Severní Ameriky. Oproti tomu v rozvojových zemí jsou tato onemocnění stále spíše vzácností.
Odbornice na zdravé psaní Jana Johnová: Správnému úchopu se lze učit kreslením
První měsíc školní docházky je téměř za námi a děti si postupně začínají zvykat na školní aktivitu. U prvňáčků je pak nejzásadnější otázkou psaní a správný zdravý úchop. Právě od toho se totiž vše odvíjí, proto je třeba v začátcích nic nepodcenit. Zeptali jsme se proto odbornice na správné a zdravé psaní, Jany Johnové na několik nejčastějších otázek. Možná i vy právě řešíte se svým dítětem stejnou problematiku.