8 tipů pro boj s alergií doma, v práci i na cestách
Jaro je v plném proudu a vašemu dítěti neustále teče z nosu. Rodič tak stojí před obtížným úkolem zjistit, zda se jedná o prostou rýmu z nachlazení, nebo o rýmu alergickou. A také eliminovat rizikové faktory. Ty však číhají doslova na každém kroku.
Česnek pomáhá chránit srdce diabetiků
Ochranný účinek česneku na srdeční a cévní soustavu znali již naši předci. Nyní jeho blahodárné účinky potvrzují i vědecké studie. Česnek si dokáže poradit i s nejčastěji se vyskytující poruchou srdce u pacientů s cukrovkou, tzv. diabetickou kardiomyopatii.
Proti bolesti je třeba zasáhnout: víte jak?
Bolest provází mnoho onemocnění s různou závažností a často signalizuje i pouhé nepohodlí či poruchu.
Syndromem počítačového vidění trpí až 90 procent lidí
Upřený a dlouhodobý pohled do monitoru počítače se stal nedílnou součástí běžného pracovního dne. Výsledkem tohoto přepínání očí může být i soubor příznaků, který se dnes běžně označuje jako „syndrom počítačového vidění“.
Zelený čaj ochrání proti rakovině i demenci
Pravidelné pití zeleného čaje ochrání mozek před vznikem Alzheimerovy choroby a dalšími formami demence. Tento nápoj navíc působí i proti vzniku rakoviny. To jsou výsledky studie vědců z univerzity v anglickém Newcastlu.
Melatonin - signál noci
Melatonin, tedy látka zodpovědná mj. za to, že dobře (nebo špatně) spíme, byl nalezen ve všech živých organismech, od jednobuněčných mořských řas přes bezobratlé, obratlovce až po savce – s člověkem v čele. Pozoruhodné je, že se melatonin jako chemická molekula během vývoje druhů vůbec nezměnil.
Na Velikonoce pryč nemoce
Velikonoce jsou především významný křesťanský svátek - připomínají ukřižování a následné vzkříšení Ježíše Krista. Jsou však zároveň vyvrcholením doby zimního půstu a již od předkřesťanských dob představují předěl mezi zimou a jarem.
Senná rýma zabíjí sexuální život
Senná rýma není jen plný nos, kýchání a svědění očí. Dokáže pořádně zamávat i se společenským životem. Téměř polovina lidí se sennou rýmou je během jejích příznaků více psychicky labilní, což se negativně odráží na vztazích v práci i v soukromí.
Dopřejte spánku čas
Tak schválně. Kolikrát v tomto týdnu jste v noci prospali alespoň sedm hodin? Pokud je tak dlouhý spánek pro vás pouhým snem, dejte si pozor, ať navíc neprochladnete. Lidé, kteří málo spí, jsou totiž náchylnější k infekcím.
Při infarktu jde o minuty: zbytečně je proto neztrácejte
Infarkt myokardu patří k nejčastějším příčinám úmrtí v dospělém věku. Jde o situaci, kdy dojde k ucpání některé z věnčitých tepen. Ty zásobují okysličenou krví srdeční sval a ten v této situaci začne být nevratně poškozován a odumírá. Má-li být léčba úspěšná a účinná, musí pomoc přijít velmi rychle.
Obrana proti stresu existuje. Stačí ji využít
Stres ve smyslu poplachové reakce složené z řady biochemických pochodů v organismu dokáže nejen vybičovat k výkonu, ale může také škodit. I srdci.
Masáž srdce je při první pomoci důležitější než umělé dýchání
Každý z nás má v povědomí zaznamenáno, že když najde na ulici nehybného člověka, který nedýchá a jemuž netluče mu srdce, je třeba zahájit oživování.
Nošení brýlí oči neoslabuje aneb Mýty a pravdy o zraku
Přestože je zrak naším nejdůležitějším smyslem, představy mnoha lidí o něm jsou často až překvapivě zkreslené. Přinášíme devět nejrozšířenějších mýtů, které se o lidském zraku houževnatě tradují z generace na generaci. Schválně, kterým z nich věříte i vy?
Smart drugs – nevinné životabudiče, nebo regulérní drogy?
Mezi mladými lidmi, a to nejenom studenty, jsou v poslední době velice populární tzv. smart drugs, "chytré drogy". Tváří se nevinně a jaksi "přírodně". Jsou ale opravdu tak nevinné? Nebo jen chytře vytvářejí závislost?
Na jaře vyrazte za sluníčkem
Přestože nás lidové pranostiky varují před příliš brzkým příchodem jara a hrozí, že teplý březen znamená vážnou hrozbu neúrody, asi málokdo si v dnešních dnech přeje, aby zima ještě nějakou chvíli zůstala.